0902 123 456

Región Liptov

Demänovská dolina leží  na severných svahoch národného parku Nízkych Tatier, ktorých hlavný hrebeň sa tiahne 82 km smerom východ-západ. Najvyššie končiare presahujú nadmorskú výšku 2000 m.

Najkrajšia dolina Nízkych Tatier meria 16 km. Tiahne sa od hlavného hrebeňa medzi vrchmi Ďumbier 2043 m, vrcholmi Krúpova hoľa 1927 m, Chopok 2024 m, Dereše 2003 m, Poľana 1889 m na sever od liptovskej kotliny. Popri pozoruhodných scenerických, krajinárskych a estetických hodnotách je najcennejší Demänovský kras a Vrbické pleso.
Objavením a sprístupnením jaskýň, rozvojom turistiky (najmä lyžovania) sa Demänovská dolina prepracovala medzi najznámejšie slovenské športovo – rekreačné strediská.

Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 25 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené jaskyne.

Na južnej strane Nízkych Tatier, v Ďumbierskom krase ako súčasť krasového masívu Kozích chrbtov nachádza sa tretia najdlhšia a štvrtá najhlbšia jaskyňa Slovenska.

Len 8 km autom alebo pár zastávok autobusom (v zime premáva skibus zastávka priamo pri objekte) leží SKI park JASNÁ. Stredisko veľmi dobre známe nielen na Slovensku, ale aj za hranicami. K dispozícii lyžiarom je niekoľko lanoviek, vrátane novinky – osemmiestnej sedačky – jedinej na Slovensku. Zjazdovky sú bohato zasnežované a mnohé aj osvetlené. Masív Nízkych Tatier poskytuje priestor aj pre extrémistov: freeride, skialpinizmus...Chopok, Ďumbier a iné vrcholy v okolí sú vďačným cieľom pre turistov.

Ďalšie strediská:

LIPTOVSKÁ MARA vodná priehrada
Významné rekreačné stredisko, jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku. Na severnom brehu nájdte 3 rekreačné strediská: Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník. Okrem možnosti kúpania vo všetkých strediskác sú výborné podmienky na windsurfing, člnkovanie a jachting. Plavba výhliadkovou loďou Martimex Omega
AQUAPARK TATRALANDIA je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku aj s ubytovaním. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné, Vysoké (Kriváň) a Nízke Tatry.
TERMÁLNE KÚPALISKO BEŠEŇOVÁ
K dispozícii sú tri termálne bazény prevádzkované celoročne. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987m (o teplote 70°C) upravovaná na maximálnu teplotu 39°C.
TERMÁLNE KÚPALISKO LIPTOVSKÝ JÁN
Areál letných termálnych kúpalísk s krytou plavárňou a s viacerými bazénmi pre dospelých i deti. Voda z prameňa Rudolf (28°C) s liečivými účinkami.

KRYTÁ PLAVÁREŇ Liptovský Ján
Plavecký bazén 25 m x 12 m, hĺbka vody 1,50 m - 1,80 m, detský bazén 10 m x 12 m, hĺbka 0,7 m, teplota 27°C- 28°C.
Detský bazén poskytuje výborné podmienky na skupinovú resp. individuálnu aquagymnastiku. Voda je termálna, pochádza z prameňa Rudolf a má liečivé účinky.

Vlkolínec dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
Múzeum Janka Kráľa literárno-historické múzeum zamerané na tradície Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš.

Múzeum Liptovskej dediny Pribylina pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu. Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia.