0902 123 456

Chata Kamenár

Ubytovanie v stredisku SKIPARK - Malinô Brdo, Ružomberok - Hrabovo

Chata KAMENÁR sa nachádza v areáli SKIPARK Ružomberok v turisticky frekventovanej oblasti HRABOVO. Ružomberok je turisticky významnou oblasťou. Jeho poloha na rozhraní troch horských systémov severného Slovenska - Nízkych Tatier z juhovýchodu, Chočských vrchov zo severu a Veľkej Fatry zo západu ho predurčuje na miesto, kde je možné aktívne tráviť voľný čas a zregenerovať unavené telo aj ducha.
 

Priestranná chata na prenájom v krásnom horskom prostredí pre skupinu až 18 osôb v blízkosti údolnej stanice kabínkovej lanovky.
Luxusne zariadená s TV LCD 42/SAT/DVD, WiFi internet, altán, ohnisko, gril, detské ihrisko, pieskovisko. V blízkosti sú reštaurácie, jazero, termálne kúpaliska, vodná nádrž, aj ďalšie lyžiarské strediská, cyklotrasy, turistika, historické pamiatky, centrum mesta Ružomberok je len 2km.

Kamenár sa nachádza v lesíku cca 100 m od údolnej stanice lanovky. Objekt je trojpodlažný, zrubového charakteru s interiérom obloženým drevom. Na treťom poschodí, ktoré slúži ako nočná časť sú tri izby(1x2 postele, 2x3 postele). Na druhom sú izby dve(1x3 postele, 1x5 postelí ), sociálne zariadenie(WC, sprchovací kút ), detský kútik a prístup na terasu. Dennou časťou chaty je prvé podlažie, kde môžete nájsť spoločenskú miestnosť s krbom (samozrejmosťou je TV prijímač s diaľkovým ovládaním a satelitom), kuchynku a samostatné WC. Vstup do chaty je na prvom podlaží.
 

V plnohodnotne vybavenej kuchynke nájdete: sklokeramický sporák s digestorom a elektrickou rúrou, mikrovlnku, chladničku s mrazničkou, drez a kuchynský riad. K dispozícii je aj rýchlovarná kanvica. Všetky miestnosti sú vykurované výkonnými elektrickými konvertormi. Spoločenskú miestnosť je možné naviac ohriať aj teplom z krbu. Teplú vodu dodáva elektrický kotol.

Parkovisko je pri chate. Chata je vhodná na rekreáciu dvoch až troch rodín, alebo usporadúvanie menších akcií, poprípade rodinných osláv.

CENNÍK:

Viac informácii nájdete na: Chata Kamenár alebo na tel.: +421 904 388883 od 8:00 do 20:00 či na e-mail: info.malinobrdo@gmail.com

 

Ružomberok a okolie, SKIPARK Ružomberok

V zimnom období je okolie Ružomberka ako stvorené na lyžovanie, bežky, skialpinizmus, zimné lezenie v horolezeckých terénoch, či korčuľovanie, alebo sánkovanie. Od našej chaty je len pár metrov k novej kabínkovej lanovke, ktorou sa dostanete na Malinô Brdo, kde sa nachádzajú lyžiarske trate líšiace sa ako dlžkou, tak aj náročnosťou terénu - 7 vlekov a 4-sedačková lanovka.
Poskytované služby: lyžiarske školy, skiservisy, požičovne potrebného vybavenia. Večerné lyžovanie a umelé zasnežovanie je štandardom. Z Malinného vedie sánkárska trať do menšieho lyžiarskeho strediska Kalvária. Ďalším významným, atraktívnym a ľanko dostupným centrom je lyžiarske stredisko Donovaly. Pre milovníkov bežeckých stôp je viacero pekných a obľúbených trás. Ak ste romantická duša, tak potom previesť sa na saniach ťahaných koňmi zasneženou krajinou bude pre Vás neopakovateľným zážitkom. Ako prírodné klzisko slúži v zime Hrabovské jazero.  Viac informácií nájdete na http://www.skipark.sk/

Ďalšie strediská:
ŽDIAR ŠTRBSKÉ PLESO


DONOVALY JASNÁ

LIPTOVSKÁ MARA vodná priehrada
Významné rekreačné stredisko, jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku.
Na severnom brehu nájdte 3 rekreačné strediská: Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník. Okrem možnosti kúpania vo všetkých strediskách sú výborné podmienky na windsurfing, člnkovanie a jachting. Plavba vyhliadkovou loďou Martimex Omega 2

AQUAPARK TATRALANDIA je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné, Vysoké (Kriváň) a Nízke Tatry.
Viac informácií nájdete na www.vodnesvety.sk

TERMÁLNE KÚPALISKO BEŠEŇOVÁ
K dispozícií sú tri termálne bazény prevádzkované celoročne. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987m (o teplote 70°C) upravovaná na maximálnu teplotu 39°C.

Vlkolínec dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Múzeum Janka Kráľa literárno-historické múzeum zamerané na tradície Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš.

Múzeum Liptovskej dediny Pribylina pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu. Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia.

Hrad Likava Po rozsiahlych rekonštrukčných prácach bola v roku 2004 sprístupnená verejnosti Hunyadyho veža, v ktorej je umiestnená expozícia dejín hradu, prostredníctvom obrazových i hmotných exponátov.

Kúpele Lúčky ležia v horskej, na juh otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka